• Až příjde váš velký den,............... dámám mohu ušít svatební šaty a vše co k nim patří a pánům celý oblek i s vestou a kravatou.

  • Opět mi stačí když mi řeknete jaký styl by to měl být a donesete nějaký obrázek. Samozřejmě klidně namalovaný vaší rukou nebo z internetu na mobilu. Můžeme zkombinovat více šatů do jednich. Nebo také řešit šaty trochu prakticky a ušít korzet a sukni zvlášt. Dále přes šaty můžeme ušít kabátek nebo jen kožešinu přes ramena. Dotvořím vám závoj, ozdoby do vlasů či na krk.....................vše co Vy si vymyslíte...:-)

  • K šatům můžeme sladit celý pánský oblek. Většinou se ladí do barvy jen vesta a kravata. Ale to už záleží jen na vás.

  • Jsem návrhářkou veškerých mých šatů a tak vše společně navrhneme. Ráda vám poradím se střihem i výběrem materiálu.

  • Řeším ty nejmenší praktické detaily a tak když nevíte o svatebním dni kam s mobilem, který je stále nejdůležitější v tomto dni, tak já už vím kam jej v šatech schovám. Praktická kapsa, ukrytá pohledům, nebo elegantní krajková kapsička na šňůrce do ruky s ručně potaženým knoflíkem udělá ten správný praktický detail pro vaše šaty ........

  • Přišel váš den a jste těhotná? Nebojte se ničeho, ve své galerii fotek mám několik realizací volných a padnoucích šatů, které střihem zvýrazní vaši rozšiřující se rodinu. Šiji svatební šaty pro těhotné a nebojím se toho. Nemusíte se bát ani vy. Vše probíhá stejně jako u "nepupíkatých" šatů, jen je tam malinko jiný postup. Já si vás změřím jen pro představu a nakoupím materiál ať jsme připravené na šití a už nic nesháníme, protože začínáme šít cca tři týdny před termínem svatby a došívám šaty chvíli před tímto vzácným dnem. Takže se nemusíte bát, že by jste ze šatů s miminkem vyrostla ještě před svatbou...:-)

Svatební šaty pro Martinu a Kubu - Martina s Kubou jsou oba sladěný do zlaté a moc jim to slušelo. Skvěle se s nimi pracovalo a to nejen proto, že jsou to moji přátelé... I přes to, že oni jsou z Brna a já pracuji v Praze, tak to šlo.... Vzdálenost není překážka...:-). Martina má šaty z taftu doplněnou zlatým tylem. Kubovi jsem šila celý oblek a brokátobou vestu s regatou a kapesníčkem, samožřejmně ve smetanovo-zlaté barvě aby k sobě dokonale ladili...:-)

Svatební šaty pro Ivetu - Ivetě jsem šila svatební šaty ze závojového tylu a vrchní díl byl potažený jemnou stříbrnou krajkou. Iveta je jedna z těch, kdo si sám pošil pásek a musím říci, že nádherně. Já jí ho jen ušila a pak trochu záviděla :-) . Byl dokonlý a hlavně sedl ke krásným štrasovým botkám. Celkově jsme vše skvěle sladily. S Ivetou se skvěle pracovalo.....:-)

Svatební šaty pro Renatu -  Šaty pro Renatu byly větší a romantické. Závojový tyl je úplně všude...:-) A přes něj je ručně našitá, předem vystříhaná krajka. S Renatou se moc dobře pracovalo....:-)

Svatební šaty pro Kateřinu a Honzu - Katku s partnerem jsem oblékala komplet i s maminkama obou (ty mám v jiném albu) Musím podotknout, že i tchýně jsou fajn ženy....:-) . Na šaty Katky jsem lepila snad milion kamínků (milion jich nebylo - neboť bych je lepila ještě teď) ale kamínky šatům dodaly jak se říká... a to doslova..... lesk. Byly jak z pohádky...:-). Kamínky jsem také lepila na ušit závoj. Honzoni Jsem šila celý oblek i se stejně barevnou vestou a brokátovou regatu s kapesníčkem...:-)

Svatební šaty pro Ivanu, Jiřího a jejich miminko - Ručně malované hedvábí na zakázku. Ivana s Jiřím měli barevnou, veselou svatbu..... Koupily jsme hedvábí. Na něj jsem namalovala střih šatů pro ní i jejich malou holčičku a nechalo se hedvábí ručně malovat... Když bylo hotovo, mohla jsem začít šít. Všem třem to moc slušelo....... Jirka byl a zatím stále je můj největší zákazník....:-). Jirkovi jsem šila Kalhoty a vestu. Skvěle se s nima pracovalo...:-)

Svatební šaty pro Míšu s dlouhou královskou vlečkou - Šaty pro Míšu byly celé potažené krajkou se stříbrným páskem. Nakonec se ještě došilo svatební bolérko ze svatebního saténu kvůli špatnému počasí..... Míše šaty moc slušely...... Ale jí by s jejím věčným úsměvem na tváři a optimismem snad slušelo cokoliv..:-)

Svatební šaty pro Míšu -  Na svatbu Míši jsem šila mimo svatebních šatů ještě šaty s brokátovým bolérkem pro její sestru a šaty se sakem pro její maminku. Se všemi třemi se skvěle pracovalo a hlavně v dobré náladě (vlastně tak se pracovalo se všema nevěstama - myslím, že mám velké štěstí) :-). Mamince i Janě jsme skvěle nakombinovaly kostýmky. Míša si šaty vybrala střihově také výborně na svou postavu.... Celá krajka byla pošitá kamínky, takže při pohybu se skvěle zatřpytily :-)

Svatební šaty pro Monika - Šaty pro Moniku jsou zase trochu jiné a hlavně krásné. Vybrala si skvělou krajku a já si trochu pohrála s nakupením červených aplikací na domluvená místa. Pak jsme ještě došily taštičku ze zbytků na důležité věci....rtěnka, pudr, mobil...... Vlastně na veledůležité věci....:-)

Svatební šaty pro Nelu s kapsama - Nela původně chtěla svatebné šaty celé ze svatebního saténu ale to co jsem si myslela se potvrdilo a to bylo to, že jí upnutý vrchní díl nebyl příjemný, protože svatební satém nepustí ani milimetr. Navrhla jsem jí, že jí mohu vrchní díl i s rukávem udělat z jiného materiálů. Nebyla si jistá ale pro pohodlí do toho šla. Bála se toho, že materiály nebudou mít stejný lesk ale to vůbec nevadí. Vrchní díl jsem jí nakonec celý předělala z elastického materiálu a na Nele bylo vidět, že si strašně ulevila. Bylo jí to příjemné a nikde nic neškrtilo....:-). Byla jsem taky rada. Vždy poznám na zákaznici když cíti, že to není úplně ono....:-). Na velké sukni jsou udělané kapsy.  Ještě jsem šila tři tylové sukně pro družičky nalé šatičky pro malou holčičku...:-)

Svatební šaty pro Dominiku - Dominice jsem šila svatební šaty z elastického tělového tylu, který byl ručně pošívaný nastříhanou krajkou a sukně byla šitá ze závojového tylu. Nakonec jsme se ještě s Dominikou rozhodly, že na sukni uděláme dlouhý rozparek....:-)

Svatební šaty pro Janu - Na svatbu Jany jsem šila ještě šaty pro její maminku, pro její sestru Míšu, které jsem šila svatební šat cca tři roky před Janinou svatbou...:-). A dále jsem šila svatební košili s regatou a kapesníčkem pro ženicha:-). Jana mi psala hned z dovolené, kde byla požádaná o ruku, zda bych si na ní mohla udělat šas a postarala se o šaty na její svatební den....:-). Samozřejmě jsem Janu jako svou stálou zákaznici  a skvělého člověka nemohla odmítnout :-). Tak se mi tu opět sešly všechny tři...maminka, Jana a Míša, stejně jako cca před třemi lety když se vdávala Míša. S Janou jsme se rozhodly pro šaty potažené stříbrnou krajkou. Moc jí to slušelo stejně jako mamince, které jsem šaty navrhla a Míše....:-)

Svatební šaty pro Lucii -  Pokud jste vyznavači minimalistického stylu, tak tady se najdete. Přesně tyto šaty splňují minimalistické předpoklady k uhlazené kráse. S Lucií se mi moc dobře pracovalo. Je to milý človíček...:-)

Svatební šaty pro Lucii - Lucie si přivezla látku na svatební šaty i se štrasovým pásem ze Španělska. Tak jsem si říkala, že by se vůbec nehodilo něco pokazit, protože netuším kde ve Španělsku bych sháněla stejnou látku...:-). Celá realizace šatů pro Lucii i její dceru probíhala ve skvělé atmosféře a do Španělska jsem jezdit nemusela....:-)

Svatební šaty pro Petru - Petra je další nevěsta se kterou se mi moc dobře pracovalo....:-). Šaty jsem si v průběhu realizace trochu měnily ale výsledek je skvělý. Na šatech převládá závojový tyl na kterém je ručně pošitá krajka. Je mi vždy líto když se u tak fajn lidí zakázka dokončí a nevěsty mi odcházi..... Ale musím to brát z té druhé strany a být ráda, že jsem dostala šanci takové lidi potkat....:-)

Svatební šaty pro Marcelu a Tomáše - Marcele jsem šila svatební šaty, popůlnoční šaty a podvazek. A Tomášovi jsem šila oblek, vestu, košili, regatu s kapesníčkem....:-). Svatební šaty se při zkouškách trochu měnily ale výsledek je skvělý :-). Oblek je zajímavý kostkovanou vestou a regatou. Tomáš s Marcelou se při zkouškách neviděli a vše pro ně bylo překvapením až ve svatební den.....:-)

Svatební šaty pro Báru - Jak se říká..... v jednoduchosti je krása a Bára si takové šaty přála..... Bářiny šaty jsou další svatební šaty, které mají kapsy...:-). Vždy s nevěstama dlouho polemizujeme, která krajka bude nejlepší a vždy to vypadá skvěle...ať je krajka jemná, hrubší jako teď, vyšívaná, plastická, s flitrama, perličkama......Když ke střihu sedne jakákoliv, pak je dobré vybrat krajku pocitově jako to udělala Bára...:-)

Svatební šaty pro Šárka - Šárka byla jedna z děch nevěst, které jsem šila šaty na poslední chvíli, protože se mi uvolnilo místečko v kalendáři.  Šaty se stihly a Šárce moc slušely...:-). Na šatech je modrý saténový pás, který jsem barevně ladila ke svatební košili, kterou jsem šila pro ženicha.

Svatební šaty pro Kristynu a jení maminku - Šaty pro Kristýnu jsme ladily tak jak naplánovala. Chtěla je mírně členité aby prý rozbily plochu.....Myslím, že se podařilo a šaty padly jak ušité...:-)... Dobře dělaná krajka udělala také své a to tím, že šly vystříhat kytičky a použily se skvěle na šatech... Maminka si vybrala dobře barevně sladěný materiály....i když ruku na srdce..... živější materiál než byl barevný na top jsem nezažila....:-) Ale její originální barevnost ve výsledku se střihem mě donutila zapomenout na její těžkou zpracovatelnost...:-)...Vzkaz od Kristýny: ...........Dobrý den Martino, posílám slíbené fotky šatů. Cítila jsem se v nich moc dobře a pohodlně, že jsem se ani nepřevlékala. Měly moc velký úspěch. Ještě jednou moc děkuji. K...............

Svatební šaty pro Ivanu - Ivaně jsem šila vlastně dvoje svatební šaty. Jedny pro ní jako pro nevěstu a jedny úplně stejné pro její malou dceru Amálku..... Amálka si zkoušení užívala jako každá jiná nevěsta....:-). Šaty měly být jednoduché s tím že jsem na šaty ručně našívala větší smetanovo - zlaté aplikace.

 


 sipka fotogalerie 1     sipka fotogalerie 2    sipka fotogalerie 4

 

Můžete se vrátit na www.tinakli.cz

nebo navštivít i můj facebook, kde jsou aktuální projekty a reference ze svatebních šatů a pánských obleků 

 

Teším se na vás,

Martina

 

 

Přejít nahoru

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok