• Až příjde váš velký den,............... dámám mohu ušít svatební šaty a vše co k nim patří a pánům celý oblek i s vestou a kravatou.

  • Opět mi stačí když mi řeknete jaký styl by to měl být a donesete nějaký obrázek. Samozřejmě klidně namalovaný vaší rukou nebo z internetu na mobilu. Můžeme zkombinovat více šatů do jednich. Nebo také řešit šaty trochu prakticky a ušít korzet a sukni zvlášt. Dále přes šaty můžeme ušít kabátek nebo jen kožešinu přes ramena. Dotvořím vám závoj, ozdoby do vlasů či na krk.....................vše co Vy si vymyslíte...:-)

  • K šatům můžeme sladit celý pánský oblek. Většinou se ladí do barvy jen vesta a kravata. Ale to už záleží jen na vás.

  • Jsem návrhářkou veškerých mých šatů a tak vše společně navrhneme. Ráda vám poradím se střihem i výběrem materiálu.

  • Řeším ty nejmenší praktické detaily a tak když nevíte o svatebním dni kam s mobilem, který je stále nejdůležitější v tomto dni, tak já už vím kam jej v šatech schovám. Praktická kapsa, ukrytá pohledům, nebo elegantní krajková kapsička na šňůrce do ruky s ručně potaženým knoflíkem udělá ten správný praktický detail pro vaše šaty ........

  • Přišel váš den a jste těhotná? Nebojte se ničeho, ve své galerii fotek mám několik realizací volných a padnoucích šatů, které střihem zvýrazní vaši rozšiřující se rodinu. Šiji svatební šaty pro těhotné a nebojím se toho. Nemusíte se bát ani vy. Vše probíhá stejně jako u "nepupíkatých" šatů, jen je tam malinko jiný postup. Já si vás změřím jen pro představu a nakoupím materiál ať jsme připravené na šití a už nic nesháníme, protože začínáme šít cca tři týdny před termínem svatby a došívám šaty chvíli před tímto vzácným dnem. Takže se nemusíte bát, že by jste ze šatů s miminkem vyrostla ještě před svatbou...:-)

Svatební šaty pro Janu s kapsama nejen pro mobil jsou velmi praktické, když ve svatební shonu musíte být stále na mobilu a nesmíte jej nikde nechat. Takže kapsy jsou nejlepší volbou. Celá délka sukně s jemnými až téměř jen naznačenými krajkovými ramínky. Krajka je ručně všívaná do šatů. Chladnější večery jsou pro nevěstu velmi nepříjemné a tak přišla volba na malý teplý přehoz přes ramena. Zada jsou řešena na šněrování. 

Svatební šaty pro Kathy v jednoduchém bílém stylu, který jen krajka podkresluje do větší jemnosti.

Svatební šaty pro Lucii a Petra v historickém stylu  - Šaty pro Lucii a Petra nešlo neušít. Obřad měli na hradě Kost, pro který jsem šila dobové kostýmy pro zaměstnance a také slavnostní baldachýny do obřadní síně...:-). Byla to lákavá výzva...:-). Lucie s Petrem byli skvělý zákazníci....Zkoušení s nimi byl balzám na duši...:-)...... Vždy je mi líto když zakázku předávám..... Lucii i Petrovi jsem pomohla s návrhem. Doporučila jsem mimo jiné hlavně dát do šatů na přední díl brokát aby šaty byly slavnostnější..... Vzkaz od šťastných novomanželů: Posílám Vám pár vybraných fotek. Nemohli jsme si vybrat líp. Oba jsme to s nima dali až do konce. :-) Nejenom, že byly pohodlné, ale navíc ještě nejnádhernější na světě. :-) Oba děkujeme, že jste nám ušila královský oděv na náš velký den. S pozdravem Lucie a Petr.

Svatební šaty pro Lucinku a pro Pavla  -  Tato svatba byla pro mne významná hlavně proto, že šlo o mé dlouholeté přátelé....:-) Lucinku znám velmi dlouho a šít svatební šaty pro ni jsem si přála. Na svatbu jsem šila tedy svatební šaty pro nevěstu. Pro ženicha Regatu s kapesníčkem. Zelené šaty pro významnou kamarádku, tři malé družičky, motýlky pro chlapečky, šaty pro svědka tedy pro mne ................. A jako vždy se mi se všemi skvěle pracovalo a vše probíhalo hlavně v dobré náladě..... Lucince jsem šaty navrhla. Původně vůbec nechtěla Korzetový styl ale dala jsem jí vyzkoušet můj svatební korzet a bylo rozhodnuto :-)- Na zadním díle měla odepínacího "honzíka" ze závojového tylu, se kterým stejně nakonec vydržela až do konce...:-). Jen tedy se mnou samotnou se mi velice špatně pracovalo...Do poslední chvíle jsem se nemohla rozhodnout nad střihem šatů a i barvou. Vše jsem prodlužovala a nakonec si vybrala takovou kombinaci u které jsem musela vše na šaty pošívat ručně...Závěr je takový, že kdybych měla víc takových zákaznic jako jsem já, tak rovnou pověsím řemeslo na hřebík...:-)

Svatební šaty pro Martinu - Martině jsem šila svatební šaty z jemného saténu, který byl v pase řasený. Vrchní díl byl ještě potažený krajkou. Krajkou jsem jí také lemovala závoj, kterému se říká "španělsný závoj".

Svatební šaty pro Pavlínu - Pavlína byla akorát po porodu, tak jsme trochu čekaly zda ještě zhubně či né i přes to, že postavičku měla krásnou. Šaty byly šité ze svatebního saténu a závojového tylu. Na tylové sukni byla ručně našitá krajka, která byla i na korzetu. Kvůli chladnému počasí jsem ještě došívala krátké svatební saténové sáčko, které Pavle k šatům moc slušelo...:-)

Svatební šaty pro Vladimíru - Vlaďce jsem šila svatební šaty dvojbarevné. Mezi vrstvy bílé tylové sukně jsem na přání nevěsty všila jednu tylovou vrstvu modrou....:-). Vrchní díl je šitý ze svatebního saténu, který je pošitý krajkou. Vlaďka chtěla k šatům tenisky, tak jsem jí vytáhla tkaničky a navlékla jí do tenisek modrou stužku....:-).

Svatební šaty pro Báru a Jirku - Báře jsem šila svatební šaty a Jirkovi celý oblek, vestu, košili i kravatu. U Barčiných šatů jsem si opět připomněla, že v jednoduchosti je krása... Když jsem dokončila a přiložila pásek k šatům, musela jsem je hned poslat Báře mms. Byla v ten moment jediná s kým jsem se mohl podělit..:-) Bára a Jirka jsou moc fajn pár. Věřím, že budou šťastný...:-)

Úzké svatební šaty pro Zuzku - Zuzka bydlí daleko a tak jsme se domluvily, že budu její maminku po telefonu směrovat jak a kde Zuzku správně změřit. Celé šaty se šily bez zkoušení a o to jsem měla větší radost když takhle krásně padly...... Když jsem je stříhala udělala jsem na šatech úpravy, které se dělají na každé první zkoušce a zbytek už ladila na panně a tak nějak pocitově...:-). Zuzka mi po stavbě psala, že se v šatech cítila skvěle....:-)

Svatba pro Stáňu se stylu Steampunk - Když mi volala Stáňa, že by chtěla ke korzetu ušít svatební sukni ve stylu STEAMPUNK, neměla jsem úplně představu a už ani moc čas. Ale tuhle výzvu jsem si nemohle nechat ujít a fakt jsem ráda. Teď jsem z tohoto stylu nadšená. Práce byla skvělá a výsledek je dokonalý.....A z toho co mi napsala Stáňa po svatbě je jasné, že vše bylo jak mělo: Moc Vám děkuji za Vaše služby, všude Vás doporučuji - na svatbě bylo hned několik zájemců o kontakt, a určitě se na Vás obrátím, jakmile budu chtít něco ušít. Získala jste si mě hlavně svým přístupem a nadšením pro věc. To se hned tak nevidí, vážně. Je vidět, že to děláte ráda a líbí se mi, že Vaše práce je pro Vás výzvou a žádného nápadu se nebojíte. Držím palce, ať máte jen samé spokojené klienty. Ještě jednou moc děkuji. Krásné léto. Stáňa (Králová)
 

Svatba pro Elišku, Sašu a svědkyni - neboli Bonnie a Clyde nebo snad Bony a Klid, prostě skoro jako nádherná gangsterská svatba. Elišce jsem šila svatební šaty, Sašovi celý oblek, vestu a regatu s kapesníčkem. Svědkyni jsem šila krásné šaty....:-)
 

Svatební šaty pro Adrianu  - Adrianě jsem šila svatební šaty s motivem kvítí a louky, kde najdeme ručně všitý motiv s motýlkem na sukni. Šaty pro Adrianu byly dokonalé svým kontrastem hrubé "plastové" krajky a jemným tylem. Adriana si dala ohromnou práci aby sehnala krajku jakou si představovala a podařilo se jí to. Naštěstí na to bylo hodně času. Šaty byla nádherné a Adriana strašně milý člověk.....:-)
 

Svatební šaty pro Nikolu - šaty farmářského stylu pro byly ze žlutého a bílého šifonu. Šaty pro Nikolu byly zvolené tak, aby se daly nosit i jindy pro běžné nošení. Nikola mě skvěle pobavila, když jsem se jí zeptala jaké bude mít k šatům boty (důležitá otázka kvůli výšce podpatku)......Prý si rovnou ze zkoušky jede koupit holiny....:-) :-). To léto bylo hodně deštivé, tak to byla dobrá volba...:-)
 

Svatební šaty pro Lenku -  Lenka má na šatech holá záda, které překrývá jen lehká krajka s flitry. Styl střihu svatebních šatů je krejčovsky nazývaný mořká pana, kdy se spodní část rozšíří, zatím co horní část svatebních šatů je velmi úzká a obepíná postavu, což si Lenka mohla dovolit :-). Lenka je sastra Moniky, které jsem šila svatební šaty rok před ní....:-)
 

Svatební šaty pro Martinu a Honzu - Martina s Honzou tancují a tak jsme se domluvily tak, že svatební šaty ušijeme tak aby se daly po svatbě použít právě i na závody s tím, že se šaty po svatbě zkrátí, takže využití je víc než 100%ní....:-). Vrchní díl je šitý z lycry, která je na závodní tancování ideální...:-). Sukně je šitá z několika vrstev šifonu. Honzoni jsme šila kalhoty s vestou. Martina s Honzou jsou moc milý lidy, který ráda zase někdy potkám....:-)
 

Svatební šaty pro Moniku - Na tuto svatbu jsem šila svatební šaty pro Moniku, šaty pro maminku a pro čtyři družičky. Připravovat šaty pro tak velkou partu žen byla zábava.... Holky se domluvily na jednom materiálu a s každou jsem pak zvlášť probrala střih. Monika si vybrala zajímavé šaty. Jak už jsem někde zmínila, krajka na holé kůži je nádherná a Monika si jí zvolila na zádech. Maminka se se všema družičkama sladila páskem. Všechny vypadaly bezvadně...:-) 
 

Svatební šaty pro Kláru - Klára měla šaty pošité jemnou krajkou a s délkou pod kolena. Krajkou je pošitý svatební satém. Klárka je velice milý člověk se kterým se mi skvěle pracovalo :-).
 

Svatební šaty pro Irenu - Na svatebních šatech pro Irenu bylo potřeba nechat vyniknout tetování na zádech, takže rozhodně záda nezakrývat. No a pro mobil, klíče nebo důležitou rtěnku je zde malý měšec, taková mobilní kapsička. Nejde o tašku, ale o elegantní funkční doplněk pro nevěstu, který je ve stejném designu jako svatební šaty. Šaty pro Irenu jsem si už nemohla z časových důvodů dovolit ušít ale když mi poslala mailem návrh, tak jsem věděla, že tyto šaty ušít musím :-). Pak tedy ještě přibyl partner a ušitím košile a vesty a jak vidět, tak se vše zvládlo...:-)  
 

Svatební šaty pro Adelu -  Šaty jsou sice bílé, ale hlavní barvou je zde červená, která dodá rebelský nádech do střídmosti svatebních šatů. Adéla byla jako správná nevěsta včas připravená a pak už jsem jen došívala partnerovi vestu s uzlem. Byli skvěle sladěný...:-)
 

Svatební šaty pro Evu - štíhlé postavičce dodá eleganci úzká sukně a pak už je jedno jestli stojí vedle koně, nebo amerického Cadillacu, díky svatebním šatům to vždy vypadá svatebně :-). Eva měla šaty celokrajkové a moc jí slušely...:-)
 

Svatební šaty pro Janu - Šaty pro Janu jsou trochu jiné ale naprosto dokonalé. Hlavně Janě stylem skvěle sedly. A toto je vzkaz od ní, který krásně zahřál na srdci :-) : Nechala jsem si ušít ty nejkrásnější šaty! Díky Martině, která přesně pochopila, co očekávám. Měly i přes (nebo právě proto) svou netradičnost (50.léta, nabíraná sukně po kolena) neuvěřitelný úspěch, cítila jsem se přesně tak, jak jsem se cítit chtěla a neskutečně jsem si je užila až do brzkých ranních hodin. Vřele doporučuju.
 

Svatební šaty pro Zuzku - Zuzka má strašně, strašně ráda růžovou a tak jsou růžové doplňky i na svatebních šatech a myslím, že to byla skvělá volba....:-)
 

Svatební šaty pro Alenu - Svatba Aleny byla trochu narychlo ale skvěle se zvládla i přes to, že se při předávání "porouchal" zip a musel se měnit... I to se může stát ale jak vždy tvrdím....Vše má řešení....:-). Maminka nevěsty si nechala ušít šaty s tím, že se malým detailem sladila s nevěstou a ženichem...:-)
 


 sipka fotogalerie 1    sipka fotogalerie 3    sipka fotogalerie 4

 

Můžete se vrátit na www.tinakli.cz

nebo navštivít i můj facebook, kde jsou aktuální projekty a reference ze svatebních šatů a pánských obleků 

 

Teším se na vás,

Martina

Přejít nahoru
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok