• Až příjde váš velký den,............... dámám mohu ušít svatební šaty a vše co k nim patří a pánům celý oblek i s vestou a kravatou.

  • Opět mi stačí když mi řeknete jaký styl by to měl být a donesete nějaký obrázek. Samozřejmě klidně namalovaný vaší rukou nebo z internetu na mobilu. Můžeme zkombinovat více šatů do jednich. Nebo také řešit šaty trochu prakticky a ušít korzet a sukni zvlášt. Dále přes šaty můžeme ušít kabátek nebo jen kožešinu přes ramena. Dotvořím vám závoj, ozdoby do vlasů či na krk.....................vše co Vy si vymyslíte...:-)

  • K šatům můžeme sladit celý pánský oblek. Většinou se ladí do barvy jen vesta a kravata. Ale to už záleží jen na vás.

  • Jsem návrhářkou veškerých mých šatů a tak vše společně navrhneme. Ráda vám poradím se střihem i výběrem materiálu.

  • Řeším ty nejmenší praktické detaily a tak když nevíte o svatebním dni kam s mobilem, který je stále nejdůležitější v tomto dni, tak já už vím kam jej v šatech schovám. Praktická kapsa, ukrytá pohledům, nebo elegantní krajková kapsička na šňůrce do ruky s ručně potaženým knoflíkem udělá ten správný praktický detail pro vaše šaty ........

  • Přišel váš den a jste těhotná? Nebojte se ničeho, ve své galerii fotek mám několik realizací volných a padnoucích šatů, které střihem zvýrazní vaši rozšiřující se rodinu. Šiji svatební šaty pro těhotné a nebojím se toho. Nemusíte se bát ani vy. Vše probíhá stejně jako u "nepupíkatých" šatů, jen je tam malinko jiný postup. Já si vás změřím jen pro představu a nakoupím materiál ať jsme připravené na šití a už nic nesháníme, protože začínáme šít cca tři týdny před termínem svatby a došívám šaty chvíli před tímto vzácným dnem. Takže se nemusíte bát, že by jste ze šatů s miminkem vyrostla ještě před svatbou...:-)

Svatební šaty pro Janu s kapsama nejen pro mobil jsou velmi praktické, když ve svatební shonu musíte být stále na mobilu a nesmíte jej nikde nechat. Takže kapsy jsou nejlepší volbou. Celá délka sukně s jemnými až téměř jen naznačenými krajkovými ramínky. Krajka je ručně všívaná do šatů. Chladnější večery jsou pro nevěstu velmi nepříjemné a tak přišla volba na malý teplý přehoz přes ramena. Zada jsou řešena na šněrování. 

Svatební šaty pro Kathy v jednoduchém bílém stylu, který jen krajka podkresluje do větší jemnosti.

Svatební šaty pro Lucii a Petra v historickém stylu  - Šaty pro Lucii a Petra nešlo neušít. Obřad měli na hradě Kost, pro který jsem šila dobové kostýmy pro zaměstnance a také slavnostní baldachýny do obřadní síně...:-). Byla to lákavá výzva...:-). Lucie s Petrem byli skvělý zákazníci....Zkoušení s nimi byl balzám na duši...:-)...... Vždy je mi líto když zakázku předávám..... Lucii i Petrovi jsem pomohla s návrhem. Doporučila jsem mimo jiné hlavně dát do šatů na přední díl brokát aby šaty byly slavnostnější..... Vzkaz od šťastných novomanželů: Posílám Vám pár vybraných fotek. Nemohli jsme si vybrat líp. Oba jsme to s nima dali až do konce. :-) Nejenom, že byly pohodlné, ale navíc ještě nejnádhernější na světě. :-) Oba děkujeme, že jste nám ušila královský oděv na náš velký den. S pozdravem Lucie a Petr.

Svatební šaty pro Lucinku a pro Pavla  -  Tato svatba byla pro mne významná hlavně proto, že šlo o mé dlouholeté přátelé....:-) Lucinku znám velmi dlouho a šít svatební šaty pro ni jsem si přála. Na svatbu jsem šila tedy svatební šaty pro nevěstu. Pro ženicha Regatu s kapesníčkem. Zelené šaty pro významnou kamarádku, tři malé družičky, motýlky pro chlapečky, šaty pro svědka tedy pro mne ................. A jako vždy se mi se všemi skvěle pracovalo a vše probíhalo hlavně v dobré náladě..... Lucince jsem šaty navrhla. Původně vůbec nechtěla Korzetový styl ale dala jsem jí vyzkoušet můj svatební korzet a bylo rozhodnuto :-)- Na zadním díle měla odepínacího "honzíka" ze závojového tylu, se kterým stejně nakonec vydržela až do konce...:-). Jen tedy se mnou samotnou se mi velice špatně pracovalo...Do poslední chvíle jsem se nemohla rozhodnout nad střihem šatů a i barvou. Vše jsem prodlužovala a nakonec si vybrala takovou kombinaci u které jsem musela vše na šaty pošívat ručně...Závěr je takový, že kdybych měla víc takových zákaznic jako jsem já, tak rovnou pověsím řemeslo na hřebík...:-)

Svatební šaty pro Martinu - Martině jsem šila svatební šaty z jemného saténu, který byl v pase řasený. Vrchní díl byl ještě potažený krajkou. Krajkou jsem jí také lemovala závoj, kterému se říká "španělsný závoj".

Svatební šaty pro Pavlínu - Pavlína byla akorát po porodu, tak jsme trochu čekaly zda ještě zhubně či né i přes to, že postavičku měla krásnou. Šaty byly šité ze svatebního saténu a závojového tylu. Na tylové sukni byla ručně našitá krajka, která byla i na korzetu. Kvůli chladnému počasí jsem ještě došívala krátké svatební saténové sáčko, které Pavle k šatům moc slušelo...:-)

Svatební šaty pro Vladimíru - Vlaďce jsem šila svatební šaty dvojbarevné. Mezi vrstvy bílé tylové sukně jsem na přání nevěsty všila jednu tylovou vrstvu modrou....:-). Vrchní díl je šitý ze svatebního saténu, který je pošitý krajkou. Vlaďka chtěla k šatům tenisky, tak jsem jí vytáhla tkaničky a navlékla jí do tenisek modrou stužku....:-).

Svatební šaty pro Báru a Jirku - Báře jsem šila svatební šaty a Jirkovi celý oblek, vestu, košili i kravatu. U Barčiných šatů jsem si opět připomněla, že v jednoduchosti je krása... Když jsem dokončila a přiložila pásek k šatům, musela jsem je hned poslat Báře mms. Byla v ten moment jediná s kým jsem se mohl podělit..:-) Bára a Jirka jsou moc fajn pár. Věřím, že budou šťastný...:-)

Úzké svatební šaty pro Zuzku - Zuzka bydlí daleko a tak jsme se domluvily, že budu její maminku po telefonu směrovat jak a kde Zuzku správně změřit. Celé šaty se šily bez zkoušení a o to jsem měla větší radost když takhle krásně padly...... Když jsem je stříhala udělala jsem na šatech úpravy, které se dělají na každé první zkoušce a zbytek už ladila na panně a tak nějak pocitově...:-). Zuzka mi po stavbě psala, že se v šatech cítila skvěle....:-)

Svatba pro Stáňu se stylu Steampunk - Když mi volala Stáňa, že by chtěla ke korzetu ušít svatební sukni ve stylu STEAMPUNK, neměla jsem úplně představu a už ani moc čas. Ale tuhle výzvu jsem si nemohle nechat ujít a fakt jsem ráda. Teď jsem z tohoto stylu nadšená. Práce byla skvělá a výsledek je dokonalý.....A z toho co mi napsala Stáňa po svatbě je jasné, že vše bylo jak mělo: Moc Vám děkuji za Vaše služby, všude Vás doporučuji - na svatbě bylo hned několik zájemců o kontakt, a určitě se na Vás obrátím, jakmile budu chtít něco ušít. Získala jste si mě hlavně svým přístupem a nadšením pro věc. To se hned tak nevidí, vážně. Je vidět, že to děláte ráda a líbí se mi, že Vaše práce je pro Vás výzvou a žádného nápadu se nebojíte. Držím palce, ať máte jen samé spokojené klienty. Ještě jednou moc děkuji. Krásné léto. Stáňa (Králová)
 

Svatba pro Elišku, Sašu a svědkyni - neboli Bonnie a Clyde nebo snad Bony a Klid, prostě skoro jako nádherná gangsterská svatba. Elišce jsem šila svatební šaty, Sašovi celý oblek, vestu a regatu s kapesníčkem. Svědkyni jsem šila krásné šaty....:-)
 

Svatební šaty pro Adrianu  - Adrianě jsem šila svatební šaty s motivem kvítí a louky, kde najdeme ručně všitý motiv s motýlkem na sukni. Šaty pro Adrianu byly dokonalé svým kontrastem hrubé "plastové" krajky a jemným tylem. Adriana si dala ohromnou práci aby sehnala krajku jakou si představovala a podařilo se jí to. Naštěstí na to bylo hodně času. Šaty byla nádherné a Adriana strašně milý člověk.....:-)
 

Svatební šaty pro Nikolu - šaty farmářského stylu pro byly ze žlutého a bílého šifonu. Šaty pro Nikolu byly zvolené tak, aby se daly nosit i jindy pro běžné nošení. Nikola mě skvěle pobavila, když jsem se jí zeptala jaké bude mít k šatům boty (důležitá otázka kvůli výšce podpatku)......Prý si rovnou ze zkoušky jede koupit holiny....:-) :-). To léto bylo hodně deštivé, tak to byla dobrá volba...:-)
 

Svatební šaty pro Lenku -  Lenka má na šatech holá záda, které překrývá jen lehká krajka s flitry. Styl střihu svatebních šatů je krejčovsky nazývaný mořká pana, kdy se spodní část rozšíří, zatím co horní část svatebních šatů je velmi úzká a obepíná postavu, což si Lenka mohla dovolit :-). Lenka je sastra Moniky, které jsem šila svatební šaty rok před ní....:-)
 

Svatební šaty pro Martinu a Honzu - Martina s Honzou tancují a tak jsme se domluvily tak, že svatební šaty ušijeme tak aby se daly po svatbě použít právě i na závody s tím, že se šaty po svatbě zkrátí, takže využití je víc než 100%ní....:-). Vrchní díl je šitý z lycry, která je na závodní tancování ideální...:-). Sukně je šitá z několika vrstev šifonu. Honzoni jsme šila kalhoty s vestou. Martina s Honzou jsou moc milý lidy, který ráda zase někdy potkám....:-)
 

Svatební šaty pro Moniku - Na tuto svatbu jsem šila svatební šaty pro Moniku, šaty pro maminku a pro čtyři družičky. Připravovat šaty pro tak velkou partu žen byla zábava.... Holky se domluvily na jednom materiálu a s každou jsem pak zvlášť probrala střih. Monika si vybrala zajímavé šaty. Jak už jsem někde zmínila, krajka na holé kůži je nádherná a Monika si jí zvolila na zádech. Maminka se se všema družičkama sladila páskem. Všechny vypadaly bezvadně...:-) 
 

Svatební šaty pro Kláru - Klára měla šaty pošité jemnou krajkou a s délkou pod kolena. Krajkou je pošitý svatební satém. Klárka je velice milý člověk se kterým se mi skvěle pracovalo :-).
 

Svatební šaty pro Irenu - Na svatebních šatech pro Irenu bylo potřeba nechat vyniknout tetování na zádech, takže rozhodně záda nezakrývat. No a pro mobil, klíče nebo důležitou rtěnku je zde malý měšec, taková mobilní kapsička. Nejde o tašku, ale o elegantní funkční doplněk pro nevěstu, který je ve stejném designu jako svatební šaty. Šaty pro Irenu jsem si už nemohla z časových důvodů dovolit ušít ale když mi poslala mailem návrh, tak jsem věděla, že tyto šaty ušít musím :-). Pak tedy ještě přibyl partner a ušitím košile a vesty a jak vidět, tak se vše zvládlo...:-)  
 

Svatební šaty pro Adelu -  Šaty jsou sice bílé, ale hlavní barvou je zde červená, která dodá rebelský nádech do střídmosti svatebních šatů. Adéla byla jako správná nevěsta včas připravená a pak už jsem jen došívala partnerovi vestu s uzlem. Byli skvěle sladěný...:-)
 

Svatební šaty pro Evu - štíhlé postavičce dodá eleganci úzká sukně a pak už je jedno jestli stojí vedle koně, nebo amerického Cadillacu, díky svatebním šatům to vždy vypadá svatebně :-). Eva měla šaty celokrajkové a moc jí slušely...:-)
 

Svatební šaty pro Janu - Šaty pro Janu jsou trochu jiné ale naprosto dokonalé. Hlavně Janě stylem skvěle sedly. A toto je vzkaz od ní, který krásně zahřál na srdci :-) : Nechala jsem si ušít ty nejkrásnější šaty! Díky Martině, která přesně pochopila, co očekávám. Měly i přes (nebo právě proto) svou netradičnost (50.léta, nabíraná sukně po kolena) neuvěřitelný úspěch, cítila jsem se přesně tak, jak jsem se cítit chtěla a neskutečně jsem si je užila až do brzkých ranních hodin. Vřele doporučuju.
 

Svatební šaty pro Zuzku - Zuzka má strašně, strašně ráda růžovou a tak jsou růžové doplňky i na svatebních šatech a myslím, že to byla skvělá volba....:-)
 

Svatební šaty pro Alenu - Svatba Aleny byla trochu narychlo ale skvěle se zvládla i přes to, že se při předávání "porouchal" zip a musel se měnit... I to se může stát ale jak vždy tvrdím....Vše má řešení....:-). Maminka nevěsty si nechala ušít šaty s tím, že se malým detailem sladila s nevěstou a ženichem...:-)
 


 sipka fotogalerie 1    sipka fotogalerie 3    sipka fotogalerie 4

 

Můžete se vrátit na www.tinakli.cz

nebo navštivít i můj facebook, kde jsou aktuální projekty a reference ze svatebních šatů a pánských obleků 

 

Teším se na vás,

Martina

Přejít nahoru

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok