• Až příjde váš velký den,............... dámám mohu ušít svatební šaty a vše co k nim patří a pánům celý oblek i s vestou a kravatou.

  • Opět mi stačí když mi řeknete jaký styl by to měl být a donesete nějaký obrázek. Samozřejmě klidně namalovaný vaší rukou nebo z internetu na mobilu. Můžeme zkombinovat více šatů do jednich. Nebo také řešit šaty trochu prakticky a ušít korzet a sukni zvlášt. Dále přes šaty můžeme ušít kabátek nebo jen kožešinu přes ramena. Dotvořím vám závoj, ozdoby do vlasů či na krk.....................vše co Vy si vymyslíte...:-)

  • K šatům můžeme sladit celý pánský oblek. Většinou se ladí do barvy jen vesta a kravata. Ale to už záleží jen na vás.

  • Jsem návrhářkou veškerých mých šatů a tak vše společně navrhneme. Ráda vám poradím se střihem i výběrem materiálu.

  • Řeším ty nejmenší praktické detaily a tak když nevíte o svatebním dni kam s mobilem, který je stále nejdůležitější v tomto dni, tak já už vím kam jej v šatech schovám. Praktická kapsa, ukrytá pohledům, nebo elegantní krajková kapsička na šňůrce do ruky s ručně potaženým knoflíkem udělá ten správný praktický detail pro vaše šaty ........

  • Přišel váš den a jste těhotná? Nebojte se ničeho, ve své galerii fotek mám několik realizací volných a padnoucích šatů, které střihem zvýrazní vaše rostoucí miminko v pupíku. Šiji svatební šaty pro těhotné a nebojím se toho. Nemusíte se bát ani vy. Vše probíhá stejně jako u "nepupíkatých" šatů, jen je tam malinko jiný postup. Já si vás změřím jen pro představu a nakoupím materiál ať jsme připravené na šití a už nic nesháníme, protože začínáme šít cca tři týdny před termínem svatby a došívám šaty chvíli před tímto vzácným dnem. Takže se nemusíte bát, že by jste ze šatů s miminkem vyrostla ještě před svatbou...:-)


Svatební šaty pro Katku -  Katka mě kvůli práci na jejich svatbě kontaktpvala cca o rok dříve a to byl velice dobrý nápad, protože na zkoušky na mnou jezdila ze Sibiře.....:-). Pro svatbu Katky a Dominika jsem šila všechny družičky, svatební šaty a popůlnoční šaty pro nevěstu Katku. Šaty si byly podobné. Katka si vystříhala kytičky z krajky a nastala jenpracnější část a tou bylo špendlení kytiček a následné ruční přišívání... Maminka Katky mi pomáhala se špendlením. Byla u toho sranda...ke štěstí nám už chyběla jen sklenka vína...:-), kterou si ale holky daly na skvělé svatbě, kterou jsem měla možnost vidět na videu...:-)

Svatební šaty pro Lenku - bylo by škoda zakrývat přednosti které nabízí její postava a tak jen více odhalíme záda. Šaty pak vybavíme delši vlečkou, ale zase nepřehánět, taková kostelní délka bude zcela postačovat. Přesto i v takových šatech se musí dát tancovat. Krajka je pošitá perličkovými květy, které jsem ještě ručně došívala tam kde jich bylo málo. :-). A vždy jich je málo...:-).  Zadní část je doplněna ručně potahovanými dvaceti knoflíky.

Svatební šaty pro Nikolu -  Nikole jsem šila romantické šaty ze závojové tylu. Nikola si zvolila jemnější krajku a tím podtrhla svou přirozenou něžnost. Na poslední chvíli jsme se rozhodly, že ještě uděláme na noze dloooouhý rozparek, který dodal šatům šmrnc při chůzi....:-). Dále jsem šila tylovou sukni pro svědkyni.

Svatební šaty pro Petru - šaty nesmí skrývat svatební nadšení a vášeň.... takže umožníme noze lehce vyklouznout ze šatů a je to tady....dračice ve svatebním.  Peťa si zvolila jemně vyšívanou krajku s flitry.... Někdy když vyslovím před nevěstou slovo FLITR, tak si představí diskokouli a lehce se vyděsí. Ale když ukážu vzorky krajek s flitky, tak se obava z diskokoule vytratí a je rozhodnuto. Většinou jde o průhledné flitry a nebo s jemným nádechem do růžové. Jde o to, že když se nevěsta pohle, tak se šaty příjemně zatřpytí......a to přeci chceme....:-). Nesmí chybět podvazek, který je možné vydražit mezi nezadanými muži na svatbě. 

Svatební šaty pro Radku - Když za mnou dorazila Radka na měření, říkala mi, že by chtěla starorůžové šaty.... Rozhodla se, že se někde zatím sama podívá po látkách a za pár dnu se u mne ukázala s krásnou krajkou ale šedou...:-). Prý jí nemohla odolat což chápu...:-) A tady jeden z mnoha příkladů jak se šaty mění o proti první představě. Původně byla i sukně řasená ale nakonec jsme jí udělaly hladkou. S tím aby nebyla sukně úplně obyčejná, vložila jsem do sukně okraj krajky, který se k tomu nabízel :-). Ještě jsem šaty dozdobila saténovým pásečkem, který vždy velike pomůže. Radka se bála aby jí nebyla zima, tak jsem jí navrhla, že jí ušiju šál s krajkou aby jí to ladilo k šatům. Šál se dá dále použít k čemukoliv dalšímů. Miluju tyto kombinace....:-) Ucelená sestava vždy zaujme svými detaily, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Svatební šaty pro Alžbětu - Při realizaci této veklé svatby jsem měla možnost se seznámit s našimi nejlepšími hokejisty. Tomáš Hertl, Jakub Krejčík, Tomáš Hertl a Michal Vondrka, to jsou ti naši kluci, kterým jsem tedy taky šila....:-). Přiznávám, že jsem hokejový neznaboh, takže kdyby mi Alžběta neřekla o hokeji, tak ani nevím koho jsem měla na dílně....:-). Na svatbu Alžběty a Jakuba jsem šila popůlnoční šaty pro Alžbětu, všechny družičky a klukům ve stylu bespoke vesty a kalhoty. Dále jsme společně vybírali motýlky.  A pro maminku Alžběty jsem šila šaty. Alžbětě jsem na tělový závojový tyl ručně pošívala vystříhanou krajku. Jsem moc ráda, že jsem mohla na této svatbě přiložit ruku k dílu. Celé to byla zábava ve velice příjemné atmosféře se všemi zúčastněnými....:-)

Svatební šaty pro Anetu - Anetka byla družičkou na svatbě Alžběty a Jakuba,  Alžběta byla družičkou na svatbě Katky a Dominika a Katka byla družičkou na svatbě Anety a Tomáše....A teď doufám, že jsem to nepopletla. Vraceli se mi známé tváře a s tím se mi vždy skvěle pracuje....:-) Aletka mě kontaktovala kvůli práci na jejich svatbě o rok dříve, což udělala moc dobře. V té době totiž žila v Americe a tak bylo potřeba více času ale vše do sebe krásně zapadne, když se vše dobře naplánuje....:-). Anetce a Tomášovi jsem šila popůlnoční šaty pro Anetu, šaty pro všechny krásné družičky, šaty pro maminku Anetky a šaty pro maminku Tomáše...:-). Se všemi se skvěle pracovalo. Při zkouškám byla k práci vždy i zábava. Vždy mě mrzí když to skončí. Ráda na takové svatby nebo-li přípravy vzpomínám.

Svatební šaty pro Barboru - Svatební šaty pro Báru jsem nabírala na poslední chvíli.  Byl to krkolamný termín ale toto vždy beru jako výzvu...:-). Báře jsem šila ručně pošívané svatební šaty vystříhanou krajkou a kanárkově žlutou sukni pro svědkyni. Báře do toho všeho vyšlo skvělé počasí, tak jsem ráda, že se vše vydařilo a hlavně stihlo....:-)  

Svatební šaty pro Dianu - Diana si vybrala jinou krajku. hledaly jsme takovou aby měla zrcadlové tvary aby byla pravá i levá strana stejná....:-) Krajka je ručně přišívána skoro na tělo.....:-). Zadní díl zdobí potahované knoflíčky.

Svatební šaty pro Evu - Eva za mnou jezdila až z druhého konce republiky a tak abych jí ušetřila alespoň jednu cestu, domluvily jste se že jí zavolám a budu jejího manžela navádět jak a kde jí změří.  U měření jsme se skvěle bavili všichni tři i takto na dálku....:-). První a druhou zkoušku jsme dělaly v jeden den abych opět ušetřila Evě alespoň jednu jízdu...:-). Ve střihu svatebních šatů jsme měly s Evou jasno ale stále jsme neměly vybranou krajku a tak jsme hledaly. Narazila jsem na tuto perličkovou. Eva chvíli nevěděla ale pak do toho statečně šla a udělala moc dobře, protože Eva chtěla aby šaty byly trochu neobyčejné a s touto krajkou se skvěle zadařilo.... I přes to, že jsem do této krajky Evu prochu směřovala, udělala jsem si tím malé peklo o kterém jsme ještě netušila....:-). Perličky jsem musela po všech  obvodových stranách, všech dílech šatů odštípávat kleštěma a odlepovat všechny kamínky. Takže den práce navíc a puchyře na rukách jak nic..... Ale stélo to za to . Obzvlášť nezapomenu na Evinu radost při předávání šatů.... Ještě jsem šila dvoje šatičky Eviným holčičkám, které také charakterizují perly. Holky byly kočky a manžel správňácký chlap....:-)

Svatební šaty pro Hanku - Když mi Hanka poslala mailem fotku šatů s dotazem zda takové šaty taky zvládnu, má krejčovcká dušiška se zaradovala a obavu jak a kde budu zkoušet šaty jsem hodila za hlavu.... Však ono se vše zvládne když se chce...:-). Při šití šatů jsem se já i můj kámoš šicí stroj velmi rychle ztratili. To byl můj nejvetší boj najít začátek a konec jednoho dílu.... ale stále jsem šila s natěšeností jak bude vypadat výsledek. S Hankou jsme si dělaly srandu, že budeme zkoušet na parkovišti, na letišti nebo tak někde...:-). největší svatební šaty jsem došila a Hanka měla úsměv od ucha k uchu radostí...ale s takovým veselým úsměvem jsem jí na mé dílně viděla pokaždé. Byla skvělá....:-) Královské šaty si zaslouží i královské prostory a tak kde jinde se dají fotit takové svatební šaty? Jen na zámku se jim dostane důstoných prostorů a vynikne jejich úžasná velikost.

Svatební šaty pro Ivanu -  Na nevěstu Ivanu také moc ráda vzpomínám. Byla to taková veselá, milá duše.....:-). Její šaty jsou ve stylu 60' let.... Sehnala jsem jí puntíkatý tyl bez kterýho by to nebylo úplně ono....:-) Tyl měla ve výstřihu. Byla z něj ušitá tylová sukně a úzký páseček s velkou mšlí, kterou si její štíhlý pas zasloužil...:-). Pro budoucího manžela jsem navrhla vestu a regatu z brokátu. Myslím, že v mé dílny odešel další  skvěle sladěný pár....:-)Svatební šaty pro Jasmínu - Jasmína a Pavel kterým jsem oboum šila jsou mými učiteli sebeobrany...:-). Zde jsem měla pocit, že tak jako oni předali něco velice přínosnýho mně, tak mohu být pro ně přínosem já...:-). Jasmína Je v mých očích skvěle střelený člověk, který ví co chce...:-). Jasmína byla v době realizace jejich šatů už těhotná, tak jsem nemohla zvíraznit její jinak štíhlý pas... Ale neva, vykouzlily jsme skvěly model i s pupíkem. Pavlovi jsem šila celý oblek, vestu, několik košil :-) a regatu s kapesníčkem v barvě saténu ze sukně a mikči Jasmíny. Toto byla netypická svatba, sportovně laděného páru. Breaking rules. A tak je znám....:-)

Svatební šaty pro Kateřinu - Katka nechtěla ani bílé ani smetanové svatební šaty. Byly jsme společně na látkách a tam si vybrala pudrovou barvu, která je moc hezká. Při výběru krajky jsem jí doporučila jinou než pudrovou aby se šaty trochu rozsvítily a malý kontrast je vždy dobrá volba. Katka si krajku vystříhala a já vše po naaranžování ručně přišila. Šaty byly na ušití velice náročný ale to mě na tom všem vždy láka.....:-)

Svatební šaty pro Katku - Katce jsem také našívala krajku na elastický tělový tyl. Krajka byla v jednom vzoru a jen se doplnila jinou krajkou na ramenou. Jedna vrstva tylové sukně byla pudrová, což bylo velice jemné a hezké. Ještě na poslední chvíli jsem došila, kvůli blížícímu se špatnému počasí, přehoz přes ramena z umělé kožešiny.

Svatební šaty pro Lenka - Lenka si zvolila perfektní celokrajkové svatební šaty , které nejsou vůbec jednoduché. Střih se musí rozvrhnout velmi pečlivě, aby se krajka napojila přesně do stejného vzoru. Lenka si sehnala sama úžasnou krajku, která k ní skvěle seděla. Na zadním díle je něžné šněrování bez podkladu. Šaty byly nádherné :-).

Svatební šaty pro Michaelu -  Michaela je něžná žena s duší rebela co jezdí na motorce a tak něžné šaty ani moc nepřipadaly v úvahu....:-). Chtěla jednodušší. Navrhla jsem jí aby nebyly až tak obyčejné, že bych jí sehnala geometrickou krajku a nad koleny šaty přestřihnu a pruh krajky tam vložím. Michaela byla z nápadu nadšaná a já z toho, že to mohu udělat... Krajka nám zbyla ještě na živůtek. Šaty byly skvělé a trochu jsem musela bojovat s tím abych si je nenechala....:-)

Svatební šaty pro Nelu - Nela je nevěsta která mi přirostla k srdci svou skromností, pokorou a i osudem co jí potkal. Přála jsem si aby byla další nejkrásnější nevěsta, protože si to moc zasloužila a tak jsem pro to udělala vše...:-). Vybraly jsme krásnou krajku ze které jsme byly obě nadšené. Aby nebyly šaty uplně stejné jako ze salonu, navrhla jsem jí, že by směr kamínkových kytek mohl jít na zadním i předním díle jen k jednomu rameni a u pasu udělat shluk z kytek jako že z toho místa kytky vyrůstají. Nele se nápad líbil a i z šatů byla nadšená. Já měla radost z její radosti. Povedlo se mi to co jsem si pro ní přála....:-) 

Svatební šaty pro Pavlu - Pavla je další nevěsta se skromnou a pokornou dušičkou :-). Poradila jsem jí se vším s čím si lámala hlavu. Původně byl vrchní díl šatů průhledný a v tom by se Pavla necítila dobře. Viděla jsem to na ní a tak jsme se dohodly, že průhlednou krajku podšiji tělovou lycrou. Bylo na ní vidět jak se jí ulevilo když jsme šaty vyzkoušely už s lycrou. Byla jsem ráda. Šaty i tak působily díky byrvě lycry, že jsou na těle průhledné. Sukni jsem navrhla kolovou. Na kolovou sukni je větší spotřeba ale udělá to hodně parády. Tím se vyřeší to, když chce nevěsta velikou sukni ale nechce jí mít v pase řasenou...:-)

Svatební šaty pro Petru - Petra mi řekla o své představě svatebních šatů ale cítila jsem z ní že nějak s tím nebyla úplně spokojená. Tak jsem začala se svým pátracím výslechem a zjistila jsem, že má moc ráda zelenou barvu a když jsem jí navrhla, že by jsme mohly dát jednu vrstvu ze závojového tylu v zelené barvě a hlavně kolového střihu, což udělá to, že zelená nebude tolik výrazná v pase ale spíše v dolní části kde se látka nakupí, byla Petra nadšená :-). Jak se tedy řeklo, že bude svatba laděna do zelené barvy, tak jsem se těšila na netypické svatební šaty i já a hlavně Petra :-). Pak jsem ještě sehnala krajku ze které jsem nakonec ještě udělala podvazek....:-)....Potvrdilo, že to byla správná volba a zelená zvýraznila netypickou skladbu svatebního obřadu.

Svatební šaty pro Vladimíru - jste v očekávání ,tak čtěte prosím dál....:-) Vlaďka mi volala, že by si ráda u mne nechala ušít svatební šaty stejně jako její sestra před dvěma lety :-). Tím mi udělala velikou radost :-), protože na Verču jako na milou nevěstu ráda vzpomínám. Jen s tím, že se bude vdávat už s velkým těhotenským pupíkem...:-) U těhotných nevěst se vždy došívání šatů nechává na poslední chvíli abychom věděly jak že se mimčo rozhodně vyrůst....:-). Vlaďka je skvělý a příjemný člověk a tak ani nedošlo k nějaké nervozitě kvůli růstu pupíku. Šaty měla bílo stříbrné a na šaty jsem jí ještě sehnala štrasovou brož, která šaty ještě rozjasnila.....:-). Na jedné fotce je focená se svou sestrou Verčou, také v pokročilém stavu těhotenství, což mi přišlo skvělý....

Svatební šaty s korzetem - Tyto svatební šaty jsou se všitým korzetem s kosticema, tak jak to ke korzetům patří. Korzet je zdobená skládaným svatebním saténem a krajkou. Šaty vypadaly skvěle a s korzetem plnily účel jaký plnit měly....:-)

Svatební šaty pro Kláru - Když přišla Klára, že potřebuje ušít šaty, tak vůbec nevěděla jaké......:-) Do půl hodiny jsme je vymyslely a po svatbe jsme je upravily na taneční, neboť Klára s partnerem hodně tančí. Takže skvělé využítí, což mám ráda...:-) Šaty byly potažené jemnou stříbrnou krajkou, která šaty házela do stylu mírně zašedlých alá 20 léta (jen kvůli efektu barvy.....né střihově) a doladily jsme je pásem ze stříbrného saténu, ze kterého měl ženich ušitou regatu s kapesníčkem........ toto slazení je na fotkách vždy dokonaléééééé :-)

Svatební šaty pro Martinu - Svatební šaty pro Martinu jsou jedny z mála s dlouhými rukávy. S Martinou jsme dlouho vybíraly krajku a myslím, že dlouhý výběr stál za to.... Pokusila jsem se navázat vzor z rukávu na vzor z trupu a vypadalo to skvěle....:-). Na rukávech se neplánovaně musel udělat rozparek aby se ruka dostala do úzkého neelastického rukávku....ale potažené knoflíčky na šatech ještě přidaly na kráse.....:-).

Svatební šaty pro Barboru - lze charaktizovat její otázkou: No jo, ale kam si dám mobil ? Moderně a současně reálně smýšlející Barbora dala podnět k výrobě svatební sukně s kapsama nejen na mobil.... takovým malým detailem jsem vyřešila její zásadní otázku svatebního večera. Ručně potahované knoflíky v zadní části pak jen dokreslují zakázkovou výrobu dle přání Barbory, stejně jako i přehoz přes ramena pro chladnější večery, který je ze stejného materiálu jako šaty.. 

Svatební šaty pro Evu - Červené detaily na bílých šatech jsou vždy výrazným doplňkem a je zde velmi křehká hranice vkusu, která se musí s takto zvolenou barvou na svatebních šatech dodržet. Není to nenápadný detail, spíše naopak. Vznikly tak svatební šaty se skládanou sukní a V výstřihem přes ramena (nekline define). 

Svatební šaty pro Gábinu -  Svatební šaty pro Gábinu a šatičky pro její malou dcerku nejsou úplně standartní svatební. Šila jsem jim jemnou růžovou sukni s tylovou spodnicí a saténovou mašlí. A bílé tričko..... Myslím, že to holkám moc moc slušelo...:-). Každopádně se s nima skvěle spolupracovalo.....:-)

Svatební šaty pro Hanu - s Hankou jsme se domluvily, že ušijeme úzké krátké šaty s odepínací svatební sukní, což byl velice dobrý nápad :-). Sukně je šitá ze závojového tylu zdobená s krajkou, která je na úzkých šatech.

Svatební šaty pro Ivetu -  Pro Ivetu jsem šila svatební šaty s velmi tenkými ramínky, které jsou tvořeny jen jemnou tenkou šňurkou. Výstřih ve tvaru V zakončíme až velkou broží na pásku. Záda zůstanou volná a jen tenké šňůrky budou držet sukni. Získáme tak velkou lehkost a jemnost šatů. Máme tady ještě malou princeznu, která rozhodně potřebuje své šaty a rozhodně stejné jako má maminka :-)....

 sipka fotogalerie 2     sipka fotogalerie 3   sipka fotogalerie 4

 

Můžete se vrátit na www.tinakli.cz

nebo navštivít i můj facebook, kde jsou aktuální projekty a reference ze svatebních šatů a pánských obleků 

 

Teším se na vás,

Martina

 

 

 

 

Přejít nahoru

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.

Ok