• Korzet neboli šněrovačka, to je název z minulosti, kdy se korzet zavazoval, tedy šněroval na zadní části, ale může se provádět i v přední části. Moderní korzety nejspíš pochází z itálie, ale masově je začaly používat módní francouzsky a propagovala je Kateřina Medicejská, manželka Jindřicha II. Francouzského v 16. století. Prakticky je to estetické stažení trupu a současně vytváří podprsenku. Moderní současné korzety už tak neplní jeho původní funkci zůžení pasu, ale jsou pro svatební šaty velmi vhodné a dokáží pomoc s prsama a zvýraznit jejich krásu, takže zvýrazní hrudník a pokud je potřeba na hrudi přidat, tak korzet rozhodně přidá tam kde je potřeba. Korzety přes prsa se nazývají příznačně overbust.
  • Nebojte se korzetů, nejedná se o vytvoření vosího pasů. Jejich výhodou je lepší opora zad, prodloužení linie trupu, případně vyrovnání linie boků. Moderní korzet na svatebních šatech kopíruje tvar těla a vytvoří i podprsenku. Ve spodní části zachytí sukni a vytvoří snadnou pohyblivost, protože sukni nese právě korzet, takže máte větší volnost pohybu. Případná váha velké sukně je tak roznesena korzetem a vy se pak cítíte i s velkou sukní velmi volná, nic vás netlačí na ramenou. A pokud pod sukni použijeme honzíky (pro neznalé, jde o český výraz pro vycpávku ženských sukní, která zvýrazňující hýždě), tak i tato dodatečná hmotnost se přenese na korzet a honzíky je možné zachytit právě do konce korzetu.

  • V přední části korzetu je možné přidat textilní klíny, které dodají prostor pro hrudník. Pod prsy je možné schovat vycpávky a vytvarovat prsa i s použitím kostic. 

  • Šila jsem několik korzetů i pro jiné než svatební příležitosti, jako je Gothic móda a styl Steampunk, BDSM. 

Korzet

 

 

Můžete se vrátit na www.tinakli.cz

nebo navštivít i můj facebook, kde jsou aktuální projekty a reference ze svatebních šatů a pánských obleků 

 

Teším se na vás,

Martina

Přejít nahoru
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok