• Krásu šatům dodávají vhodně zvolené doplňky a jedním z mnoho z nich je i nepostradatelný svatební závoj. Bez krásného závoje to přeci není nevěsta a tak od nepaměti závoje k našim svatbám patří. Dokonce jsou záznamy o použití závoje na stvatbách ze 13. století před naším letopočtem z oblasti Sýrie. V dřívějších dobách nesměl ženich nevěstu vidět ve svatebních šatech a dokonce vůbec do obličeje a aby nevěsta nezakopla před prvním schodem a aspoň něco viděla, zvolil se závoj přes obličej. Až bylo manželství potvrzeno, tak směl ženich sejmout svatební závoj a políbit nevěstu.....

    .....no dnes v 21. století to má spíše nádech romantiky a vhodně to doplňuje krásu svatebních šatů a tradice zůstávají hlavně v  pohádkách. Nejběžnější současné závoje spíše připomínají jemnou síťku a velmi vkusně se hodí k moderním jednoduchým svatebnícm šatům. Pokud váš účes předčí krásu závoje, nechte spíše vyniknout vaše vlasy a závoj jen jemně naznačte. Vždy při svatbě myslete, že je to váš romantický a jedinečný den a nenechte si do toho mluvit. Ale ve finále zda vaše svatební šaty budou se závojem či bez něj je v podstatě jedno, důležité je aby jste v manželství byli šťastni a přeji vám aby manželství vydrželo krásné a pohodové co nejdéle.....:-).

  • Bílou linii svatebních šatů a módu závojů pozvedla až královna Viktorie a její úžasné šaty na její svatbě v devatenáctém století. Díky královně Viktorii, která si na svou svatbu v roce 1840 v kapli Svatojakubského paláce oblékla bílé šaty s vlečkou, která byla dlouhá pět a půl metru a přes hlavu měla přehozený závoj. Z pohledu dnešní doby byla královna Viktorie trendmaker, trendsetter, nebo takový vlajkonoš a její trend napodobují nevěsty dodnes.

  • Svatební závoj se upevňuje do vlasů nad účes nebo pod účes. Může být jednovrstvý nebo dvouvrstvý s tím, že když jdete k oltáři, tak je jedna vrstva přes obličej a po svatebním polibku se přidá k druhé vrstvě na zádech. Závoj může být krátký, dlouhý, lemovaný šikmým saténovým proužkem, zdobený krajkou ze šatu, zdobený kamínky, flitry, peříčky....možností je strašně moc a záleží jen na tom na čem se domluvíme a hlavně co se vám líbí...........Tak tedy volba délky je na vás a na šatech, zda krátký, dlouhý.....ale i zde často platí, v jednoduchosti je síla. Přineste si fotku jak by měl váš závoj vypadat a já vám jej vyrobím a popřípadě poradím zda se k ušitým svatebním šatům hodí.

  • Malá galerie svatebních závojů pro nevěsty, které jsem vyrobila je níže.

Svatební závoje pro nevěsty

 

Můžete se vrátit na www.tinakli.cz

nebo navštivít i můj facebook, kde jsou aktuální projekty a reference ze svatebních šatů a pánských obleků 

 

Teším se na vás,

Martina

Přejít nahoru
Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok